XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Izstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” Brīvdabas muzejā ( 1. maijs 2013. ) Komentēt drukāt

No 1. maija līdz 21. jūlijam Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē viesosies Vesterbotenas muzeja (Ūmeo, Zviedrija) izstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki”.Izstāde, kurā aplūkojamas fotogrāfijas un citas kultūras liecības, ir aizraujošs un Latvijas publikai neparasts vēstījums par mūsdienu sāmu ikdienas ciešo saistību ar senajām tradīcijām, par sāmu kultūras sīkstumu un skarbo skaistumu.
 

Pateicoties projektam „Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014. gadā”, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir ieguvis jaunus sadarbības partnerus otrā 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētā Ūmeo. Gatavojoties Kultūras galvaspilsētas gadam, Brīvdabas muzejs un Vesterbotenas reģiona muzejs jau šogad ir sākuši radošu kopdarbu, lai bagātinātu Eiropas Kultūras galvaspilsētu programmas. „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” ir šīs sadarbības pirmais apliecinājums plašākai publikai.

Izstādes “Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” foto sadaļa tapusi 2008. gadā Tērnebi fjellos. Zviedru laikraksta”Västerbottens-Kuriren” fotogrāfs Tūrbjērns Jākobsons (Torbjörn Jakobsson) un žurnālists Bertils Vallīns (Bertil Wallin) veselu gadu pavadīja kopā ar Rēnfjelsiem, jaunu sāmu izcelsmes briežkopju ģimeni. Ainas no ziemeļbriežu buļļu kaušanas rudenī, ganāmpulka pārvietošanasziemā un teļu marķēšanas vasarā sniedz mums unikālu ieskatu sāmu tautas mūsdienu kultūrā, kura pazīstama tikai retajam.

Tūrbjērna Jākobsona lielformāta fotogrāfijas ļauj mums kļūt par ļoti tuviem jaunās ģimenes – tēva Jūhana Abrahamsona, mātes Sofijas Rēnfjellas un bērnu Nīla un Pontusa – līdzgaitniekiem. Viņu ikdiena nav tāda kā vairumam ļaužu. Būt par briežkopi – tas mūsdienu Zviedrijā ir dzīvesstils, kas izvirza īpašus nosacījumus. Dzīves un darba uzdevumus iespējams veikt tikai sadarbībā un kopībā. Meistarīgi tvertajos fotomirkļos Tūrbjērnam Jākobsonam izdevies iemūžināt briežkopju dzīves apstākļu dziļāko būtību.  Papildu dimensiju izstādei piešķir “Västerbottens-Kuriren” reportiera Bertila Vallīna aizraujošie teksti, kas apkopoti zviedru un angļu valodā pieejamajā izstādes katalogā.

Sāmu apdzīvotās teritorijas mūsdienās atrodas četrās valstīs — Norvēģijā, Zviedrijā, Krievijā un Somijā. Vesterbotenas reģions un Ūmeo pilsēta ir sāmu teritoriju Dienvidu robeža. Tādējādi Ūmeo muzejā glabājas arī vērtīgas liecības par sāmu seno dzīvesveidu. Lai Brīvdabas muzeja apmeklētājus plašāk iepazīstinātu ar sāmu materiālās kultūras bagātību un savdabību, izstāde papildināta ar dažiem sāmu kolekcijas priekšmetiem no Vesterbotenas reģionālā muzeja krājuma Ūmeo.

1. jūnijā, Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus laikā, Brīvdabas muzejs visus interesentus aicinās uz tikšanos ar izstādes autoriem fotogrāfu Tūrbjērnu Jākobsonu un žurnālistu Bertilu Vallīnu.

Brīvdabas muzeja izstāžu zāle vasaras sezonā (01.05.–30.10.) ir atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no 10:00 līdz 17:00. Pārējā laikā izstādi iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties pa tālruni 67994106 vai, rakstot uz e-pastu .

Izstādi atbalsta Rīga 2014.
 
Informāciju sagatavoja
Una Sedleniece
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece
t. 28612888
e-pasts:
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/