Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Izstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” Brīvdabas muzejā ( 1. maijs 2013. ) Komentēt drukāt

No 1. maija līdz 21. jūlijam Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē viesosies Vesterbotenas muzeja (Ūmeo, Zviedrija) izstāde „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki”.Izstāde, kurā aplūkojamas fotogrāfijas un citas kultūras liecības, ir aizraujošs un Latvijas publikai neparasts vēstījums par mūsdienu sāmu ikdienas ciešo saistību ar senajām tradīcijām, par sāmu kultūras sīkstumu un skarbo skaistumu.
 

Pateicoties projektam „Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014. gadā”, Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ir ieguvis jaunus sadarbības partnerus otrā 2014. gada Eiropas Kultūras galvaspilsētā Ūmeo. Gatavojoties Kultūras galvaspilsētas gadam, Brīvdabas muzejs un Vesterbotenas reģiona muzejs jau šogad ir sākuši radošu kopdarbu, lai bagātinātu Eiropas Kultūras galvaspilsētu programmas. „Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” ir šīs sadarbības pirmais apliecinājums plašākai publikai.

Izstādes “Sāmu ģimenes astoņi gadalaiki” foto sadaļa tapusi 2008. gadā Tērnebi fjellos. Zviedru laikraksta”Västerbottens-Kuriren” fotogrāfs Tūrbjērns Jākobsons (Torbjörn Jakobsson) un žurnālists Bertils Vallīns (Bertil Wallin) veselu gadu pavadīja kopā ar Rēnfjelsiem, jaunu sāmu izcelsmes briežkopju ģimeni. Ainas no ziemeļbriežu buļļu kaušanas rudenī, ganāmpulka pārvietošanasziemā un teļu marķēšanas vasarā sniedz mums unikālu ieskatu sāmu tautas mūsdienu kultūrā, kura pazīstama tikai retajam.

Tūrbjērna Jākobsona lielformāta fotogrāfijas ļauj mums kļūt par ļoti tuviem jaunās ģimenes – tēva Jūhana Abrahamsona, mātes Sofijas Rēnfjellas un bērnu Nīla un Pontusa – līdzgaitniekiem. Viņu ikdiena nav tāda kā vairumam ļaužu. Būt par briežkopi – tas mūsdienu Zviedrijā ir dzīvesstils, kas izvirza īpašus nosacījumus. Dzīves un darba uzdevumus iespējams veikt tikai sadarbībā un kopībā. Meistarīgi tvertajos fotomirkļos Tūrbjērnam Jākobsonam izdevies iemūžināt briežkopju dzīves apstākļu dziļāko būtību.  Papildu dimensiju izstādei piešķir “Västerbottens-Kuriren” reportiera Bertila Vallīna aizraujošie teksti, kas apkopoti zviedru un angļu valodā pieejamajā izstādes katalogā.

Sāmu apdzīvotās teritorijas mūsdienās atrodas četrās valstīs — Norvēģijā, Zviedrijā, Krievijā un Somijā. Vesterbotenas reģions un Ūmeo pilsēta ir sāmu teritoriju Dienvidu robeža. Tādējādi Ūmeo muzejā glabājas arī vērtīgas liecības par sāmu seno dzīvesveidu. Lai Brīvdabas muzeja apmeklētājus plašāk iepazīstinātu ar sāmu materiālās kultūras bagātību un savdabību, izstāde papildināta ar dažiem sāmu kolekcijas priekšmetiem no Vesterbotenas reģionālā muzeja krājuma Ūmeo.

1. jūnijā, Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus laikā, Brīvdabas muzejs visus interesentus aicinās uz tikšanos ar izstādes autoriem fotogrāfu Tūrbjērnu Jākobsonu un žurnālistu Bertilu Vallīnu.

Brīvdabas muzeja izstāžu zāle vasaras sezonā (01.05.–30.10.) ir atvērta katru dienu, izņemot pirmdienas un otrdienas, no 10:00 līdz 17:00. Pārējā laikā izstādi iespējams apmeklēt, iepriekš piesakoties pa tālruni 67994106 vai, rakstot uz e-pastu .

Izstādi atbalsta Rīga 2014.
 
Informāciju sagatavoja
Una Sedleniece
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja direktores vietniece
t. 28612888
e-pasts:
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC