XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Mežotnes pilskalna svētki 2012 (No 19. 2012. līdz 20.maijam. ) Komentēt drukāt

2012.gada 19.-20. maijā jau sesto reizi norisināsies Mežotnes pilskalna svētki – seno zemgaļu vēsturei, tradīcijām un dzīvajām kultūras vērtībām veltīts sarīkojums. Šogad svētki tiek rīkoti abos Lielupes krastos – Rundāles un Mežotnes pagastos.

Svētku ievadā Mežotnes pilskalna amatu sētā vēstures biedrību dalībnieki ar dzelzs šķiltavām un kramu kopīgi iekurs uguni pavardā. Seno amatu pratēji - apģērbu darinātāji, pinēji, ādmiņi, podnieki kalēji, alvas lējēji un rotkaļi dalīsies amata noslēpumos, izrādīs un pārdos savus darinājumus.
Mežotnes pilskalna virsotnē norisināsies dalībnieku parāde un vēstures biedrību prezentācijas. Vēsturnieks Artūrs Tomsons un Vēstures izziņas un rekonstrukciju grupa „Kāvi” iepazīstinās ar ieroču pielietojumu divkaujās vēlajā dzelzs laikmetā. Spraigās cīņās tiks izcīnīta šī gada galvenā divkauju balva - īpaši kaldināts zemgaļu platasmens zobens. Cīņu starplaikos skatītāji varēs iesaistīties tautas spēlēs un rotaļās, pielaikot bruņas un šaut ar loku. Koncertēs folkloras kopas „Tarkšķi”, „Vilkači”, „Svitene” un „Laukam pāri”.

Jāšanas sporta kluba „Lejnieki” dalībnieces no Rundāles šogad svētkiem sagatavojušas nelielu izrādi „Bruņinieces zirgos”, kuru varēs vērot Lielupes līcī. Abos Lielupes krastos darbosies tirdziņi, kur darinājumus pārdos amatnieki no dažādiem Latvijas novadiem.

Vakarā pie Mežotnes pils klasiskās mūzikas cienītāji varēs baudīt Liepājas simfoniskā orķestra mūziķu grupas „Amber Sound Brass” koncertu. Pēc koncerta būs iespēja izdancoties kapelas „Hāgenskalna muzikanti” deju mūzikas pavadījumā.

20.maijā Vīnakalnā folkloras kopas „Laukam pāri” un „Silavoti” aicinās uz svētrīta sadziedāšanos ļaudis, kuriem tuva latviskā dievestība.

Svētkos piedalīsies vēstures biedrības no Bauskas novada un Latvijas pilsētām – „Senās Vides darbnīca”, „Trokšņu iela”, „Tērvetes zemgaļi”, „Vilkači” „Upmale”, „Gerdene”, „Kāvi”, ”Baltava”, „Ugunszīme”, „Kuršu brālība”, „Senzeme”, „Excalibur”, „Baltic Snake”, „Rodenpois” un Baltu klubs. Koncertēs folkloras kopas „Tarkšķi”, „Vilkači”, „Laukam pāri” un „Svitene”.

Svētkus rīko Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale” ar Rundāles novada domes un Bauskas novada domes un „SIA VNĪ pilis” un Mežotnes pils atbalstu. Svētkus atbalsta – Bauskas Tūrisma informācijas centrs, draugiem.lv un „Bauskas alus”.

Elīna Kūla-Braže, Zemgaļu kultūras biedrība „Upmale”.
www.pilskalns.lv

; t.26184631
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SALA MĒNESIS

Visi mazi krūmi raud,
Vasariņu vadīdami;
Priedes, egles, tās neraud,
Tās mūžam zaļas stāv,
Tās mūžam zaļas stāv,
Lai ir ziema, lai vasara.

/2820-2, Sasmaka (Ārlava)/