Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Spoku stāstu vakars ( 2. novembris 2012. 19:00 ) Komentēt drukāt

DŽŪKSTES PASAKU MUZEJĀ 2012. gada 2. novembrī plkst. 19.00 Spoku stāstu vakars
 

PROGMĀRS:

  • Dalībnieku pulcēšanās
  • Ķekatu draiskošanās un

kopīgas rotaļas

  • Vārds

labākajamspokzinību doktoram
             Guntim Pakalnam

  •  „Brīvais mikrofons”

aiziet stāsti pasaulē

  • Ap 21.oo „naksniņas virtuvē”-  

mielošanās ar līdzi paņemtajiem cienastiņiem un septiņzālīšu tēju.

  • Turpinās stāstīšana un „spogošanās”
  • 23.oo  dzied gailis un spoki laižas savā pasaulē!

Dalība pasākumā ar muzeja biļeti
                    
Sīkāka informācija pa tālruni: 63154691; 26513314
e-pasts:  


Par Džūkstes Pasaku muzeju un spoku stāstiem

Stāstu, teiku un pasaku stāstīšana mūsu pusē iesniedzas tajā laikā, kad par Džūkstes Lancenieku skolas pārzini strādāja Anss Lerhis-Puškaitis (1859-1903). Līdztekus tiešajiem darba pienākumiem skolā un sabiedriskajai darbībai A. Lerhis-Puškaitis savā tikai 43 gadus ilgajā mūžā apkopojis 1900 pasakas, 3300 teikas, 1500 ticējumus un ieražu aprakstus (kopā aptuveni 6650 vienības uz 4561 lpp.). Viņa vākums publicēts septiņos sējumos izdotajā krājumā „Latviešu tautas teikas un pasakas” (1891-1903), un 2001. gadā, gandrīz simts gadus pēc manuskripta sagatavošanas, Latviešu folkloras krātuve izdeva 7. daļas otro sējumu. A. Lerha – Puškaiša savāktās pasakas un teikas kopā ar Krišjāņa Barona „Latvju dainām” veido latviešu folkloristikas pamatu.

Džūkstes Pasaku muzejs dibināts 2001. gada 19. decembrī un apmeklētājiem atvērts no 2002. gada 1. septembra, tas atrodas Lancenieku skolā. Džūkstes Pasaku muzeja misija ir saglabāt folklorista Anša Lerha – Puškaiša piemiņu, turpināt viņa sākto darbu, popularizējot latviešu tautas vēstītājfolkloru.

Muzejā izveidojusies draugu kopa muzeja pasākumu un darba atbalstam. Draugu kopā iesaistās Latvijas Universitātes literatūras, folkloras un mākslas institūta pētnieks, filoloģijas doktors Guntis Pakalns. G. Pakalna mudināta, draugu kopa aktīvi iesaistās muzeja rīkotajos stāstnieku pasākumos, piemēram, „Kolchozu stāstos”, kas šogad notika jau piekto reizi. Spoku stāstu stāstīšanu aizsākām pērn un nolēmām to turpināt šogad, jo mums visapkārt arī mūsdienās taču notiek daudz interesantu, neparastu lietu – gan viegli izskaidrojamu, gan nesaprotamu. Aicinām ar smaidu paskatīties pašiem uz sevi, neparastiem atgadījumiem, pārpratumiem, mācīties to pastāstīt citiem, tā lai tas būtu interesanti, prasme stāstīt stāstus taču nepieciešama daudzās profesijās.

Spoku stāstu vakarā katram dalībniekam tiek dota iespēja pastāstīt kādu spoku stāstu, pasaku vai neparastu un neizskaidrojamu notikumu no paša pieredzētā. Galvenais – uz pasākumu ņemt līdz labu garastāvokli un vēlmi stāstīt un klausīties stāstus.

Muzejā aplūkojamas izstādes „Pasakas par putniem” un „Kurbads”.


Ausma Lūse, Džūkstes Pasaku muzeja vadītāja

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC