Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.
Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00.
Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!
Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" - muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.
Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.
Tautas lietišķā māksla ir daļa no Latvijas kultūras mantojuma, un šajā izstādē būs apskatāmi 14 tautas lietišķās mākslas studiju dalībnieku radītie darbi. Tie būs gan audumi, pinumi, rotas, gan rokdarbi, ādas mākslinieciskās apstrādes un koka darinājumi. Šajos darbos redzams Latvijas novadu amatniecības savdabīgumus un atšķirības, kas izpaužas krāsu izjūtā, ģeometriskajos rakstos un tehniskajos izpildījumos. Tautastērpi, kas pauž tautas kultūras savdabību, ir izvēlēti par izstādes centrālajiem objektiem. Tos var uzskatīt par latvieša identitātes nesēju, simbolu, kā arī latvieša pasaules izjūtas, dzīves ritma un dabas vērojumu demonstrētājiem.
Nākamais gads solās būt notikumiem bagāts – XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki, Latvijas simtgades svinības, ierastie gadskārtu svētki. Tieši tāpēc izstādes iekārtotāja un māksliniece, tautas lietišķās mākslas studijas “Rota” mākslinieciskā vadītāja Aija Krūmiņa atzīst: “Tas, kas ir redzams izstādē ir nevis rezultāts, bet gan process. Nemitīgs process. Pateicoties tam protam vēl aust, adīt, izšūt, knipelēt, tamborēt, kalt rotas, apstrādāt ādu, pīt un grebt koku tā kā to darīja mūsu senči. Šīs prasmes labprāt nododam tālāk. ”
Izstādē piedalās tautas lietišķās mākslas studijas “Bārbele”, “Cilnis”, “Cēre”, “Dzīne”, “Draudzība”, “Gundega”, “Jumis”, “Kalvis”, “Plastika”, “Rota”, “Rīdze”, “Vasa”, “Valdziņš” un “Zemga”.
Starp tautas lietišķās mākslas darinājumiem izstādes apmeklētājiem ir iespēja aplūkot arī fotogrāfa Jāņa Romanovska fotogrāfijas, kurās redzams vidējās paaudzes deju kolektīvs “Rēvele” dažādu novadu tautas tērpos.
Izstāde apskatāma katru dienu no plkst. 11.00 līdz 18.00
Ieejas maksa EUR 1.00
Informāciju sagatavoja
Iluta Beķere
RD IKSD Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums”
Kultūras menedžere
Mob. Tel.: 28714870
e-pasts: