Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Pasākumi Latvijas novados RSS
Tautas tērpu konkurss (No 27. jūnija 2012. līdz 19.augustam. ) Komentēt drukāt

Lai piedalītos konkursā - darbi jāiesniedz 27. jūnijā no 10.00 – 16.00 Vecpiebalgas kultūras namā.
 

Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas

LATVIEŠU TAUTAS TĒRPU KONKURSA NOLIKUMS
 

Katra Latvijas novada kultūrvēsture, katra latvieša prieks un sāpes, veselas tautas dzīves gaita un nacionālās pašapziņas avoti ieausti, iesieti, ievīti tautas tērpā. Tajā koncentrēts šodienas veikums, sapņi un nākotnē ejamais ceļš.

Piebalgas pērļu josta kā nesaraujama saite satur laikus un ļaužu darbus, atkal no jauna darināta un valkāta, ietiecas rītdienā. Godinot krietna vecpiebaldzēna Voldemāra Cīruļa piemiņu, izsludinot latviešu tautas tērpu konkursu, aicinām Latvijas novadus apzināt un aktualizēt, darināt, ar lepnumu valkāt un nodot nākamībai savu unikālo tautastērpu. Lai katram novadam izdodas atklāt un no senatnes dzīlēm izcelt savu īsto villaini, brunci, savu unikālo jostu!

Lai veicinātu tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu, rosinātu interesi par sava novada tautas tērpu, tā komplektēšanas iespējām atbilstoši vēsturiskajai patiesībai, kā arī gatavojoties Dziesmu un Deju svētkiem 2013. gadā, tiek rīkots Voldemāra Cīruļa piemiņas balvas latviešu tautas tērpu konkurss.

Mērķi

1. Veicināt tradīcijām atbilstošu tautas tērpu darināšanu un valkāšanu.
2. Rosināt latviešu tautas tērpu valkātājus un darinātājus veidot sava novada tradicionālo tautas tērpu atbilstoši saglabātajām vēsturiskajām liecībām.

Skates organizētājs

Vecpiebalgas novada Dome sadarbībā ar Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centru.

Skates norise un vērtēšana
Konkurss notiks grupās:
1) labākais Piebalgas novada tautas tērps,
2) precīzākais un rūpīgākais pašdarinātais tautas tērps,
3) labākais autoru kolektīva veidotais tautas tērps,
4) labākais saglabātais iepriekšējo paaudžu tautas tērps,

Atsevišķi tiks pasniegta Voldemāra Cīruļa piemiņas balva.

Vērtēšana

Konkursa rīkotāju izveidota vērtēšanas komisija piecu cilvēku sastāvā iepazīstas ar pieteikumiem, izvērtē tos un piešķir godalgotās vietas katrā grupā. 

Vērtēšanas komisijai ir tiesības virzīt balvas no vienas grupas uz otru, kā arī piešķirt veicināšanas balvas, atbalstītāju dāvanas un atzinības.

Tautas tērpu vērtēšanas kritēriji.

1. Skates dalībnieku tautas tērpa kopskats.
2. Tautas tērpa atbilstība novadam un kultūrvēsturiskajam laika posmam (arheoloģiskais tērps, 19. gs sākums, vidus vai beigu posms, 20. gs. sākums).
3. Tautas tērpa atbilstība valkātāja augumam (brunču garums, villaines vai lakata lielums, jakas vai ņiebura piegriezums, vīriešiem vestes, svārku un bikšu piegriezums).
4. Tautas tērpa piemērotība gadalaikiem, godiem, darbam.
5. Tautas tērpa darinājuma kvalitāte.

Pieteikšanās

Lai piedalītos konkursā - darbi jāiesniedz 27.jūnijā no 10.00 – 16.00 Vecpiebalgas kultūras namā.

Izstādes atklāšana 2012.gada 9.jūlijā 19.00 Vecpiebalgas kultūras namā.
Godalgošana 14.jūlijā 20.00 Alauksta estrādē Vecpiebalgas novada dienu noslēgumā
Izstāde atvērta līdz 19.augustam

Papildus informācija Dagnija Kupče 26054322

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC