Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Antonu Slišānu mūžībā aizvadot Komentēt drukāt

Ziemeļ-Latgales bolsu koklēs viena stīga pārtrūkusi . . . Un tā tagad skanēs vien mūsu atmiņu dārzos – atceroties Ontunu Slišānu – Goda vīru – īstenu savas zemes un tautas patriotu. Dzeja, Dziesma, Darbs – tie Ontuna mūžā bijuši īsteno vērtību mēri. Jaunības dienās Upītes ciema skolā sāktā un Bulduru tehnikumā turpinātā izglītošanās devusi prasmi kopt bites un dārzus, ievadījusi arī literārajā darbībā. Puiša gados pamatīga māka iegūta arī zīmēšanā un glezniecībā, bet brieduma gados Ontuns neklātienē pabeidzis LLA Agronomijas fakultāti un zināšanas nolēmis likt lietā, lai celtu zemkopības un lauksaimniecības līmeni dzimtajā Upītes pusē.

Ontuns Slišāns ir darbojies arī kā skolotājs, Upītes pamatskolā mācot dabas mācību un zīmēšanu, bet Rekavas vidusskolā – Latgales kultūrvēsturi. Krietna mūža daļa veltīta arī latgaliešu valodas popularizācijai un tradicionālās kultūras materiālu vākšanai, pētīšanai un kopšanai. Ontuns Slišāns ir dibinājis Rekavas etnogrāfisko ansambli, bet Upītes ciema etnogrāfiskajai kopai gan licis pamatus, gan, kopā ar dzīves biedri – skolotāju Irēnu Slišāni, to vadījis līdz pat mūža noslēgumam, pagūdams piedalīties arī četru bērnu izauklēšanā un pēc tam arī mazbērnu lološanā un skološanā. Paša vadītajā zemnieku saimniecībā „Jākupāni” Ontuns ir izdevis gan savas, gan citu novadnieku sarakstītās grāmatas.

Antons ir arī Latvijas Rakstnieku Savienības biedrs (pavisam viņam izdotas 29 grāmatas, dzejas rindas un publicistiskie raksti iespiesti arī presē un citos materiālos kā latgaliešu, tā literārajā valodā), Latgaliešu Kultūras Biedrību Savienības un Latvijas Folkloras biedrības valdes loceklis.

Par nopelniem Latvijas labā viņš ir apbalvots ar Atzinības krustu un kļuvis par Kultūrkapitālfonda Mūža stipendiātu. Antons Slišāns ir saņēmis arī Lielo folkloras balvu, Gada Kultūras darbinieka titulu „Boņuks – 2009”un Dzejas dienu apbalvojumus par izcilu devumu reģionālajā literatūrā un labāko novada dzejas krājumu „Tītupats”.

Krietna Antona Slišāna veikuma daļa ieguldīta arīdzan Latvijas, Latgales un Baltijas folkloras kustībā, kurā ilgus gadus viņš bijis priekšpulkā, spējot gan starptautiskajam folkloras festivālam „Baltica” dot savas idejas, gan Upītes ciema dziedātājus un dancotājus vadīt tuvu un tālu pasaulē. Kā paliekoša vērtība no Antona Slišāna nesavtīgās darbības paliek arī viņa dibinātais, veidotais un vadītais Upītes Kultūrvēstures muzejs. Viņa veikums ir arī ikgadējie Kūkovas novada bērnu un jauniešu svētki, folkloras un dzejas dienas, mīlestības dzejas un dziesmu festivāls „Upītes Uobeļdorzs”. Antonam Slišānam varam pateikties par daudzo gadu ritumā sabiedrībai un pašiem sev gādāto prieku un gandarījumu, gan godam savas tautas svētkus svinot, gan Pieminot tos, kuri palika purvos un mežos, krītot cīņā pret ļaunvaras pārspēku, gan uzturot un saglabājot sirdīs cerību un cīņas sparu. Viņš rūpējies arī par tautas izdzīvošanas gara uzturēšanu, par prāta un dvēseles skaidrības un tēvutēvu mantojuma saglabāšanu arī tiem laikiem, kas vēl nāks… Un, kaut mums Abrenes zeme nu atņemta, taču Antons Slišāns ir pielicis savas pūles, lai tiktu saglabātas kā abreniešu dziesmas, tā cēlie novada tērpi un lepnā stāja.

Antona Slišāna sētā sēkla nezudīs – tā zels un zaļos daudzajos paša un citļaužu bērnos, tā paliks kā satvars un stiprinājums visiem tiem, ar kuriem Antons bija kopā mūža ritumā.

Zemes mātes klēpī Antons Slišāns tiek guldīts pašā Ziemas Saulgriežu Laikā, kad Gaisma sāk uzvarēt tumsu. Arī Antons Slišāns ir bijis Gaismas kareivis! Un tagad viņam ir lemts pārklāties ar puteni, kļūt par Tēvuzemi un mūžam palikt tās Mīlestības lokā.

Latvijas Folkloras biedrības vārdā
vēlu tuviniekiem izturēt un palikt stipriem
arī šķiršanās sāpju smagumu jūtot.
Jo mēs taču zinām, ka:

Šai zemē, šai saulē,
Viesiem vieni padzīvoju –
Viņa zeme, viņa saule,
Tā visami mūžiņam`.

Dainis Stalts ar savējiem
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC