Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Folkloras Godi 2010 - Atskats drukāt

2010.gada 20.novembrī Siguldas pilsētas kultūras namā Folkloras godos - Folkloras Gada balvas pasniegšanas Notikumā bija sapulcējies itin kupls folkloras kopēju pulks. Rēzeknes Vīteri iespēlēja noskaņu svētkiem sapostajā kultūras nama zālē. Sarīkojumu ar dziesmu atklāja mājinieki, Siguldas folkloras kopa SENLEJA.


Vakara vadītāji, Nemateriālā kultūras mantojuma valsts aģentūras (NKMVA) Tradicionālās kultūras eksperte Gita Lancere un Latvijas Folkloras biedrības valdes priekšsēdētājs Andris Kapusts, atklājot sarīkojumu, pauda prieku un gandarījumu par to, ka Folkloras gada balva pēc vairāku gadu prombūtnes ir atgriezusies Folkloras Godu veidolā. Gita Lancere uzsvēra, ka īpašu iedvesmu tam, lai šīgada Folkloras Godi notiktu, ir devis aģentūras līdzšinējais direktors, komponists Juris Karlsons.

Prieks un gandarījums bija ikvienam. Gan balvu pasniedzējiem – Kultūras ministrijas pārstāvei Signei Pujātei, komponistam Jurim Karlsonam, Siguldas Domes priekšsēdētājam Uģim Mitrevicam, CIOFF Latvijas Nacionālās sekcijas vadītājai Liānai Osei, Turaidas muzejrezervāta direktorei Annai Jurkānei, NKMVA direktora p.i. Viesturam Riekstam, māksliniekam Valdim Celmam, UNESCO LNK ģenerālsekretārei Dagnijai Baltiņai.

Gan balvu – Goda zīmju saņēmējiem - Atašienes folkloras kopas VĪRAKSNE vadītājai Valentīnai Mičulei un tautas muzikantam Albertam Mednim, LU profesorei, folkloras pētniecei un zinātniecei Janīnai Kursītei, etnomuzikoloģei Andai Beitānei, Tautas muzikantu iedvesmotājai Ivetai Dukaļskai, pedagoģei Baibai Mennikai, Latvijas radio Kultūras Rondo raidījuma veidotājiem, folkloras kopai Auļi un Kultūras menedžmenta centra Lauska vadītājam Jurim Zālānam, Ilmāram un Jantai Mežiem un Suitu kopienas ļaudīm.

Pateicības apliecinājumus no Latvijas Folkloras biedrības par īpašiem nopelniem biedrības vārda spodrināšanā saņēma Rēzeknes novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Ināra Pleikšne un Ventspils novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja Zane Pamše, Madonas novada folkloras kopa „Vērtumnieki” un tās vadītāja Ingrīda Grudule, Rīgas folkloras kopa „Rija” un vadītājs Druvis Rijnieks un Anita Apine līdz ar viņas vadītās folkloras kopas - Engures novada „Milzkalnieki” un Tukuma novada „Pūrs”.

Īpašās NKMVA balvas saņēma Otaņķu etnogrāfiskā ansambļa vadītāja Zenta Bērtiņa un dziedātāja Alvīne Šķipere, Medņevas folkloras kopa „Egle”, Rīgas folkloras kopas „Kokle” vadītāja Dina Liepa un Rēzeknes „Vīteru” vadītāja Sandra Stare.

Kā šīgada Folkloras Godu vadmotīvu gribētos atcerēties Valentīnas Mičules, balvu saņemot, sacīto - Tautasdziesmai ir jāskan, jāskan un jāskan. Un ne tikai šī gada, bet arī turpmāk – lai skan Tautasdziesma jo diži un koši! It visiem – gan šī gada laureātiem, gan nominantiem, gan Folkloras Godu rīkotājiem un it visiem citiem, kuŗi pēc šī skanējuma tiecas!

Gunta Saule

Folkloras godi - 2010
2010.gada 20.novembrī Siguldas pilsētas kultūras namā Folkloras godos tika pasniegtas Folkloras Gada balvas.
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC