XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
IV Latgales Stāstnieku festivāls izskanējis Komentēt drukāt

2019.gada 19.-20.jūlijā Preiļos, Vārkavā un Riebiņos notika IV Latgales Stāstnieku festivāls. Latgales Stāstnieku festivāli kopš pirmā, 2016.gadā, nes nosaukumu “Omotu stuosti”. Ik katrs no līdz šim notikušajiem ticis veltīts kādam no amatiem un katrā daudzināti īpašo prasmju meistari – podnieki, kāzu saimnieces un dravinieki. Šīsreizes īpašie amatnieki – groziņu pinēji.
 

Latgales stāstu festivāli ir jaunākiem kas Latvijas stāstniecības kopsakārā nes festivāla vārdu un līdzās Kurzemes, kā senākajam, Zemgales un Vidzemes festivāliem ir ar savu īpašu noskaņu un virmojumu.

Apliecot Daugavu un Zemgales-Sēlijas-Vidzemes-Latgales ceļus ievijot vienā ceļojuma pavedienā nonācām Preiļos, kur pilsētas Galvenajā bibliotēkā (www.preilubiblioteka.lv) Festivāla direktore, Preiļu bērnu bibliotēkas vadītāja Vilhelmīne Jakimova festivālu atklāja katram stāstniekam dāvinot kārkla spraudenīti un tad jau stāstnieki ļāvās pirmajam stāstīšanas priekam Iepazīšanās īso stāstu aplī. Pēc tam sekoja izzinoša prezentācija par tēmu Stāstnieks un priekšnesums, ko bija sarūpējusi Latvijas Stāstnieku asociācijas valdes locekle un stāstniecības meistare Māra Mellēna.

Laiks pēc pusdienām turpinājās Vārkavā – iepazīstoties ar klūdziņu pīšanas meistaru Juri Gavaru un viņa ģimeni. Jura laulātā draudzenes Džeina Gavare ar muzikālu ievadu, dziesmu ģitāras pavadījumā mūs ieveda maigā un romantiskā pasaulē. Tad sekoja asprātīgs un izzinošs paša meistara Jura Gavara stāstījums gan par to, kā viņš pats kļuvis par klūdziņu pinēju un iepazinis šo īpašo pasauli – kā no grāvmalā augoša kārklāja var tik līdz sadzīviski vienkāršiem un arī grezniem pinumiem – groziem, paplātēm, lampu abažūriem, vāzēm... Tad interesenti varēja piedalīties ātrajā konkursā klūdziņu pinēja instrumentu un to pielietojamības atpazīšanā un visbeidzot – ļauties pīšanas valdzinājumam. Meistaru Jura Gavara un Viktora Kuhaļska ievirzīti tapa mazgroziņi un rokassprādzes – ko nu katrs pinējs izvēlējās darināt un pie kura meistara pīnašanas prasmēs ielocīties.

Pievakares sadaļa sākās ar Riebiņu vidusskolas mācību pārzines un projektu vadītājas Ritas Pudānes pieredzes stāstu par Novadpētniecības un stāstniecības sadarbibas veiksmēm – Riebiņu novada un mākslinieku apvienības SERDE kopīgi veidotajām Riebiņu novadpētniecības stāstu burtnīcām.

Lielais stāstu GROZIŅVAKARS notika Preiļu jauniešu klubā Četri. Skanēja stāsti no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem dižnovadiem. Visvairāk jau, protams, bij klātesoši sirsnīgie latgaļu stāstnieki, bet neizpalika arī dažlabu dižu kurzemnieku, lepnu zemgaliešu un rimtu vidzemnieču. Preiļu jauniešu folkloras kopa Rūtoj Stāstu vakaru kuplināja ar košu dziedāšanu. Un arī stāstnieki tika ierauti ne vienā vien aizrautīgā dancī un rotaļdejas soļu virpulī.

Sestdienas rīts jau gluži agri sākās skaistajā un kultūrvēsturiski senajā un interesantajā Riebiņu novada centrā – Ritas Pudānes vadītā pastaigā iepazīstot parka un muižas īso vēsturi. Tad vienlaikus notika divi pasākumi. Riebinu bibliotēkā - Stāstu rīts “Stuostu rypuļs” mazajiem klausītājiem Ingunas Radziņas un Vilhelmīnes Jakimovas stāstu piepildīts. Bet pieaugušie izvērsa pasaku stāstīšanas meistarklasi Gunta Pakalna un Māras Mellēnas virsvadībā. Pēc tam – Riebiņu vidusskolas matemātikas skolotājas Allas Solovjovas un viņas palīgu vadībā apguvām papīra locīšanas un pīšanas prasmes – katrs varējām iztapināt skaistu papīra groziņu.

Dienas izzinošo daļu turpināja asociētā profesore, Dr.philol. Angelika Juško-Štekele (Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija) daloties vēstījumā par tēmu “Laimes meklējumi latgaliešu pasakās” - guvām saistošas un interesantas atziņas pasaku priekšstatu un simbolu paplašinājumā.

Festivāls noslēdzās ar Stāstu pēcpusdienu “Jounim devu suoļ ar maizi, vacim jauku voludeņ’” - stāsti mijās ar Riebiņu bērnu un jauniešu folkloras kopas Jumalāni dziedātām dziesmām un rotaļdejām, kurās, protams, tika iesaistīti arī stāstnieki.
Pārsteidzošu tikšanos, sirsnīga prieka un pāri visam stāstu bagātā nedēļas nogale bija aizlidojusi vēja spārniem – pienācis Atsveicināšanās un allaž kopīgi dziedātās “Šai zemei vaj’g lietu...” laiks. Līdz citam gadam Latgalē, līdz rudenim Zemgalē, kur sabrauksim uz gadskārtējo Zemgales stāstu festivālu šoreiz ar un par rožu stāstiem.

IV Latgales Stāstu festivāls notika pateicoties arī VKKF, Preiļu, Vārkavas un Riebiņu novadu pašvaldībām, sadarbībā ar vietējām bibliotēkām, muzejiem un kultūras namiem. Visīpašākā pateicība festivāla galvenajai rīkotājai Vilhelmīnei Jakimovai un Preiļu bibliotēkai.

Fotostraumes -

1.diena

2.diena

Gunta Saule,
folkloras kopa RĀMUPE, IV Latgales stāstu festivāla dalībniece
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/