STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2019.gada 16.-17.februārī Ventspils novadā

Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt (4)

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt (1)

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt (1)
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt (1)

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls izskanējis Komentēt drukāt

Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivālsNedēļas nogale no 8.-11.septembrim Ķekavas pusē aizritēja skanīgās dziesmās, sarunās, dančos, kaimiņtautu balsu un valodu skaņās, ritmos un aizrautībā. Šai laikā Ķekavas novadā norisinājās Starptautiskais festivāls VIA Ķekava un tā ietvaros dzima vēl kāds notikums - Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls, kurā piedalījās brīnišķīgas un talantīgas folkloras kopas - Lietuvas Klaipēdas novada Kuršių ainiai, Igaunijas Setumaa kopa no Obinitsas, Veretje no Krievijas Pleskavas novada, Rīgas Grodi, Mālpils Mālis un Katlakalna kopa.


Milzīgi nopelni gan Folkloras festivāla sarīkošanā, gan tā pilnskanīgā un diži labā norisē ir Katlakalna Tautas nama vadītājas - aizrautīgās, degsmīgās, drosmīgās un uzņēmīgās Aijas Vitmanes iedvesmai, prasmei un fantastiskajām darba spējām, kas gluži īsā laikā un pat ļoti sarežģītā laikā, vasaras mēnešos, spēja izdarīt visu, lai festivāls notiktu tik skaisti, kā viņš notika. Patiesi no sirds PALDIES viņai par to.

Un nu - par pašu Folkloras festivālu -

Iesākumā, un iesākums šai reizē bija piektdienas pusdienlaikā, - bija puķu kalni - milzīgs rudens krāšņums, kas savesti no pašas Aijas dārza un mūsu un čaklo palīgu degsmīgā darbā salikti zeltainā festivāla zīmē, Auglības zīmē Jumī, kas turpat Tautas nama priekšā greznojās visu festivāla laiku. Piektdienas vakarā Ķekavas senu draugu, Bordesholmas novada muzikantu un azartiskās poļu kapelas iespēlēta, tika atklāta vācu fotogrāfes Elkes Bajeres–Bērneres foto izstāde „Acumirkļi” - mirkļi, kā vācu tautības foto māksliniece atklājusi mūsu tautas garu, skanējumu un dvēseli. Tad skaistās uzrunas par mirkļa nozīmību no Festivāla mākslinieciskā vadītāja Andra Kapusta un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Roberta Jurķa un folkloras kopu iedziedāšanu Katlakalna PIRMAIS Starptautiskais Folkloras festivāls tika atklāts. Pašu nestu lāpu gaismā devāmies gājienā uz Katlakalna senāko lepnumu, Sauliešu pilskalnu, kur notika Rudens ražas daudzinājumam un pateicībai veltīts Uguns rituāls, iedvesmojoši dziedājumi, ziedojumi ugunij un citiem dabas un pilskalna gariem un sargiem pie gadu desmitus vecā koka, svētku mielasts - pirmais festivāla kopvakars. Un Pilnmēness, mūsu Katlakalna kopas Notikumu tik biežais pavadonis

Sestdiena - Ķekavas diena - arī folkloras kopas, Folkloras festivāla dalībnieces un viešņas ir līdzdalīgas Svētku gājienā un Folkloras kopu koncertā, kas iekļāvās Lielajā festivāla VIA Ķekava koncertā Ābeļdārzā pie Sākumskolas. Īpaši iedvesmojoša un svētīga bija Seno mūzikas instrumentu Meistarklase, kas bija atvērta Ķekavas Mūzikas skolā un, kurā ar saviem instrumentiem iepazīstināja gan vairāku Latvijas kopu mākslinieciskais vadītājs Andris Kapusts, gan lietuviešu Kuršų ainiai dalībnieki, gan arī Igaunijas Setumaa kopa. Gaŗās dienas vainagojums - ar Grodu un lietuviešu kopas muzikantiem un dancotājiem arī no Māļa, - kopīgs Danču vakars, jo pārējās viesu kopas no Igaunijas un Krievijas jau no festivāla atvadījušās. Jā, šis pirmais Danču vakars Katlakalna Tautas namā ar cerību uz nākotni ar'...

Svētdiena - Doles, Amatu un Atvadu diena. Ar saviesīgu kopābūšanu, kopmielastu, muzeja stāstiem, dziedāšanu un klausīšanos Daugavas muzejā Doles salā, ar viesošanos Katlakalna Zvanītājos, kur radoši un visādi citādi ar' bagātā saime - Dace un Artis, un citi Latvijas podnieku saimes locekļi bija pulcējušies īpašam notikumam - jauna cepļa atvēršanai. Kā itin bieži dzīvē - kaut kā viena beigas ir kā cita sākums - mūsu Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls izskan, bet podu jaunradīšanas dzīve ieiet jaunā ciklā. Jā, un arī Katlakalna folkloras kopai sāksies, visticamāk, atkal jauna dzīve, - ar jaunām atziņām, ar jauniem paveiktā izvērtējumiem un pārvērtējumiem.

Pateicība it visiem, kuri festivāla norises labumam veltīja savu laiku, darbu, sirdis, rokas!
Katlakalna Tautas nama vadītajai Aijai Vitmanei un itin visiem Katlakalna Tautas nama darbiniekiem,
Folkloras kopu mākslinieciskajam vadītājam Andrim Kapustam,
Rīgas Grodiem,
Mālpils Mālim,
Klaipēdas Kuršių ainiai,
Enei Lukkai-Jegdikjanai,
Setumaa folkloras kopai,
Pleskavas Veretje,
Doles Daugavas muzeja darbiniekiem,
Dacei un Artim Zvanītājiem,
Daigai Dinsbergai,
Ķekavas novada Domei un Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūrai,
SIA „Daugavas zvejnieku biedrībai”,
SIA „Krūkļi”,
A/S Rīgas piena kombināts,
A/S Rīgas Dzirnavnieks,
A/S Roga-Agro

Festivāla albumu skatiet Katlakalna kopas albumā

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SULU LAIKS

Dziedi, dziedi, puteniņi,
Nāci, nāci, vasariņa!
Jau ziemiņa kājas āva
Uz peleka akmentiņa.