Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs atklāj apmeklētājiem restaurēto Liepājas ostas noliktavu Komentēt

Piektdien, 24. martā plkst. 14.00 Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzejā notiks restaurētās Liepājas ostas noliktavas “Bezdelīga” atklāšana.

24. marts, 14:00
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 24.03.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls izskanējis Komentēt drukāt

Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivālsNedēļas nogale no 8.-11.septembrim Ķekavas pusē aizritēja skanīgās dziesmās, sarunās, dančos, kaimiņtautu balsu un valodu skaņās, ritmos un aizrautībā. Šai laikā Ķekavas novadā norisinājās Starptautiskais festivāls VIA Ķekava un tā ietvaros dzima vēl kāds notikums - Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls, kurā piedalījās brīnišķīgas un talantīgas folkloras kopas - Lietuvas Klaipēdas novada Kuršių ainiai, Igaunijas Setumaa kopa no Obinitsas, Veretje no Krievijas Pleskavas novada, Rīgas Grodi, Mālpils Mālis un Katlakalna kopa.


Milzīgi nopelni gan Folkloras festivāla sarīkošanā, gan tā pilnskanīgā un diži labā norisē ir Katlakalna Tautas nama vadītājas - aizrautīgās, degsmīgās, drosmīgās un uzņēmīgās Aijas Vitmanes iedvesmai, prasmei un fantastiskajām darba spējām, kas gluži īsā laikā un pat ļoti sarežģītā laikā, vasaras mēnešos, spēja izdarīt visu, lai festivāls notiktu tik skaisti, kā viņš notika. Patiesi no sirds PALDIES viņai par to.

Un nu - par pašu Folkloras festivālu -

Iesākumā, un iesākums šai reizē bija piektdienas pusdienlaikā, - bija puķu kalni - milzīgs rudens krāšņums, kas savesti no pašas Aijas dārza un mūsu un čaklo palīgu degsmīgā darbā salikti zeltainā festivāla zīmē, Auglības zīmē Jumī, kas turpat Tautas nama priekšā greznojās visu festivāla laiku. Piektdienas vakarā Ķekavas senu draugu, Bordesholmas novada muzikantu un azartiskās poļu kapelas iespēlēta, tika atklāta vācu fotogrāfes Elkes Bajeres–Bērneres foto izstāde „Acumirkļi” - mirkļi, kā vācu tautības foto māksliniece atklājusi mūsu tautas garu, skanējumu un dvēseli. Tad skaistās uzrunas par mirkļa nozīmību no Festivāla mākslinieciskā vadītāja Andra Kapusta un Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Roberta Jurķa un folkloras kopu iedziedāšanu Katlakalna PIRMAIS Starptautiskais Folkloras festivāls tika atklāts. Pašu nestu lāpu gaismā devāmies gājienā uz Katlakalna senāko lepnumu, Sauliešu pilskalnu, kur notika Rudens ražas daudzinājumam un pateicībai veltīts Uguns rituāls, iedvesmojoši dziedājumi, ziedojumi ugunij un citiem dabas un pilskalna gariem un sargiem pie gadu desmitus vecā koka, svētku mielasts - pirmais festivāla kopvakars. Un Pilnmēness, mūsu Katlakalna kopas Notikumu tik biežais pavadonis

Sestdiena - Ķekavas diena - arī folkloras kopas, Folkloras festivāla dalībnieces un viešņas ir līdzdalīgas Svētku gājienā un Folkloras kopu koncertā, kas iekļāvās Lielajā festivāla VIA Ķekava koncertā Ābeļdārzā pie Sākumskolas. Īpaši iedvesmojoša un svētīga bija Seno mūzikas instrumentu Meistarklase, kas bija atvērta Ķekavas Mūzikas skolā un, kurā ar saviem instrumentiem iepazīstināja gan vairāku Latvijas kopu mākslinieciskais vadītājs Andris Kapusts, gan lietuviešu Kuršų ainiai dalībnieki, gan arī Igaunijas Setumaa kopa. Gaŗās dienas vainagojums - ar Grodu un lietuviešu kopas muzikantiem un dancotājiem arī no Māļa, - kopīgs Danču vakars, jo pārējās viesu kopas no Igaunijas un Krievijas jau no festivāla atvadījušās. Jā, šis pirmais Danču vakars Katlakalna Tautas namā ar cerību uz nākotni ar'...

Svētdiena - Doles, Amatu un Atvadu diena. Ar saviesīgu kopābūšanu, kopmielastu, muzeja stāstiem, dziedāšanu un klausīšanos Daugavas muzejā Doles salā, ar viesošanos Katlakalna Zvanītājos, kur radoši un visādi citādi ar' bagātā saime - Dace un Artis, un citi Latvijas podnieku saimes locekļi bija pulcējušies īpašam notikumam - jauna cepļa atvēršanai. Kā itin bieži dzīvē - kaut kā viena beigas ir kā cita sākums - mūsu Katlakalna 1.Starptautiskais folkloras festivāls izskan, bet podu jaunradīšanas dzīve ieiet jaunā ciklā. Jā, un arī Katlakalna folkloras kopai sāksies, visticamāk, atkal jauna dzīve, - ar jaunām atziņām, ar jauniem paveiktā izvērtējumiem un pārvērtējumiem.

Pateicība it visiem, kuri festivāla norises labumam veltīja savu laiku, darbu, sirdis, rokas!
Katlakalna Tautas nama vadītajai Aijai Vitmanei un itin visiem Katlakalna Tautas nama darbiniekiem,
Folkloras kopu mākslinieciskajam vadītājam Andrim Kapustam,
Rīgas Grodiem,
Mālpils Mālim,
Klaipēdas Kuršių ainiai,
Enei Lukkai-Jegdikjanai,
Setumaa folkloras kopai,
Pleskavas Veretje,
Doles Daugavas muzeja darbiniekiem,
Dacei un Artim Zvanītājiem,
Daigai Dinsbergai,
Ķekavas novada Domei un Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūrai,
SIA „Daugavas zvejnieku biedrībai”,
SIA „Krūkļi”,
A/S Rīgas piena kombināts,
A/S Rīgas Dzirnavnieks,
A/S Roga-Agro

Festivāla albumu skatiet Katlakalna kopas albumā

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVĒTKU MĒNESIS

Vai, lielie ziemas svētki, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ilgi nāca, drīz aizgāja, 
Ne nedeļas negaidija.


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC