XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Lībiešu kultūras pēcpusdiena „… mēs jau arī tepat vien būsim…“ Komentēt drukāt

Sestdien, 15. decembrī, plkst. 14.00 Krisjāņa Barona muzejā (Krisjāņa Barona ielā 3, dz. 5) Rīgas lībiešu dziesmu ansamblis „Līvlist“ aicina atcerēties lībiešu kultūras darbiniekus, ansambļa dalībniekus, kas šogad svinētu nozīmīgas jubilejas.

Šogad Paulīne Kļaviņa svinētu 100. jubileju, Dzintars Kļaviņš 90. un Lielās Folkloras balvas laureāte Valda Marija Šuvcāne 95.

Vārdus no muzikologa, pedagoga un komponista Dzintara Kļaviņa vēstules Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa dalībniecei Zojai Sīlei „Līvlist“ izvēlējies par moto savai darbībai 2018. gadā. Tā tiek apliecināta tradīciju pārmantotība, saikne ar ansambļa dibinātājiem, kas šogad svinētu nozīmīgas jubilejas.

Janvārī Rīgā, Jāņa Akuratera muzejā, „Mazirbes draugu kopa“ atvēra ar valsts atbalstu izdotu disku, kurā atspoguļota daļa no lībiešu kultūras darbinieces Paulīnes Kļaviņas veikuma. Diskā skan Paulīnes Kļaviņas un „Līvlist“ dalībnieku balsis. Paulīne Kļaviņa bija lībiešu kultūras darbiniece, dzejniece un tulkotāja, izveidojusi plašu iedzīves priekšmetu, zvejas un darbarīku kolekciju, kas tagad kā viņas dāvinājums apskatāma Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Viena no Rīgas lībiešu dziesmu ansambļa Līvlist dibinātājām un ilggadējām dziedātājām

Maijā ar atmiņu un mūzikas pēcpusdienu koncertzālē „AVE SOL“ tika godināta „Līvlist“ muzikālā iedvesmotāja Dzintara Kļaviņa piemiņa jubilejas reizē. Dzintars Kļaviņš bija muzikologs, lībiešu kultūrvēstures un muzikālā mantojuma pētnieks, lībiešu dziesmu ansambļa “Līvlist” muzikālais vadītājs. Tenu Karma, igaunis, lībiešu valodas un kultūras pētnieks, apsveikuma runā D. Kļaviņa 65. gadu jubilejas sakarā viņa devumu salīdzina ar J.G. Herdera ieguldījumu latviešu kultūrā.

Decembrī savu 95. dzimšanas dienu atzīmētu lībiešu kultūras darbiniece, Lielās Folkloras balvas ieguvēja Valda Marija Šuvcāne, kas ansamblī „Līvlist“ darbojās kopš tā dibināšanas un pēc lībiešu valodas skolotāja Pētera Damberga pārņēma misiju mācīt ansambļa dalībniekiem lībiešu valodu.

Par mūža ieguldījumu lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā Valda Marija Šuvcāne apbalvota ar Lielo Folkloras balvu un Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendiju (2002), Rīgas Latviešu biedrības pirmo Andreja Krastkalna balvu (2003), Latvijas Republikas Ministru kabineta Atzinības rakstu (2006).

Ieklausīsimies lībiešu valodā, dziesmās un aizgājušo gadu balsīs!

Pasākuma īpašais viesis – lībiešu kultūras darbiniece Baiba Šuvcāne

Vairāk informācijas:

Muzeja vadītāja Rūta Kārkliņa

+371 67284265; +371 29120216;


Memoriālo muzeju apvienības un K. Barona muzeja rīkots publisks pasākums.
Foto un video materiāli var tikt publicēti interneta resursos un izmantoti muzeju publicitātes pasākumos.
Vairāk informācijas: www.memorialiemuzeji.lv
 

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/