Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Folkloras kopu pasākumi
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Talsos mašīnball – kulšen un ballešan Komentēt

2017. gada 9. septembrī no plkst .13:00 Latvijas Lauksaimniecības muzejā notiks īsteni ražas svētki Kurzemē, Talsos “Mašīnball – kulšen un ballešan!”

9. septembris
Talsi
Gunta Saule
, 09.09.2017
lasīt vairāk
Svētki ģimenēm Turaidas pilī Komentēt

6. augustā plkst. 15.00 Turaidas muzejrezervātā notiks gadskārtējie svētki ģimenēm “Šodien Turaidas pils pieder bērniem!”, kam šogad izvēlēta tēma “Senie stāsti”.

30. jūlijs, 12:31
Gunta Saule
, 30.07.2017
lasīt vairāk
Tautas lietišķās mākslas izstāde “Latviskais gars” Komentēt
No 14. jūlija līdz 27. augustam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums” būs apskatāma izstāde “Latviskais gars”, kurā apvienojušās visas Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” tautas lietišķās mākslas studijas, piedāvājot apmeklētājiem kvalitatīvu un daudzveidīgu tautas lietišķās mākslas izstādi.
18. jūlijs, 14:49
Kultūras un tautas mākslas centrs “Ritums”
Gunta Saule
, 18.07.2017
lasīt vairāk
Kokneses Ziņģe Komentēt
ZIŅĢĒTĀJU UN STĀSTNIEKU VAKARS
2017. gada 8.aprīlis, plkst.15.00
Kokneses kultūras nams


Kokneses folkloras kopa „Urgas”, kas dibināta 2005.gadā ar ziņģēšanas tradīciju pirmoreiz iepazinās Viļānos. „Ziņģētāju un stāstnieku vakars” Viļānos ir ziņģu dziedāšanas un stāstu stāstīšanas iedvesmotājs, kas arī koknesiešus pamudinājis saukt visus ziņģētājus un stāstniekus kopā. 2017.gadā "Kokneses Ziņģe" notiek jau 6.reizi
8. aprīlis
Koknese
Gunta Saule
, 08.04.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Lielās dienas svinēšana Latvijā Komentēt drukāt

Visiem čakliem ļaudīm sācies agro rītu laiks. Pavasara laiks, zemes atmoda, kas godam jānosvin, lai visu gadu būtu vesels un mundrs. Daudzviet jau teju 9 dienas pirms Lielās dienas, ļaudis mostas pirms saullēkta, svin rītus ar skanīgu dziedāšanu, pūpolu pērieniem, labām domām, veselības un spēkā vēlējumiem. Un tad jau arī īstenā Lielā diena būs klāt, kad daudzviet Latvijā skanēs Spīguļo, Saulīte un citas skaistās Saules aicināšanas, sveikšanas un daudzināšanas dziesmas. Lielās dienas rītu iegavilēs, dienu svinēs un sauli sveiks Rīgas Arkādijā un Līvu laukumā, Koknesē, Jērcēnos, Kazdangā, Katlakalnā, Ceraukstē, Liepājā un daudzviet citur.

Rīgā, Latvijas folkloras biedrības rīkotas Lielās dienas svinības notiks no sešiem rītā Arkādijā un pusdienlaikā Līvu laukumā - http://folklorasbiedriba.lv/sakums/aktuali/liela-diena-riga1/


>>><<<

Lielā diena Jērcēnmuižā - Ja gribi būt mundrs kā strautiņš, aizdzīt ziemas nogurumu un sagatavoties pavasarim, aicinām Tevi pie Jērcēnmuižas 20. martā plkst. 6:00 no rīta - http://folklorasbiedriba.lv/pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi0/liela-diena-jercenmuiza/

>>><<<

Svētdien, 20.martā
Lielās dienas saullēkta sagaidīšana un svinēšana
no 6.15 - Saullēkta rituāls Nēģīšos un Lielās dienas šūpoles, olu kaujas un dziedāšana, rotaļas pie Katlakalna Tautas nama
Aicina Katlakalna folkloras kopa RĀMUPE un draugi - http://folklorasbiedriba.lv/pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi0/lielas-dienas-saullekta-sagaidisana-un-svines/

>>><<<

 20. martā rītā, kad Pavasara saulgriežu saulīte mostas plkst. 6. 00 Kazdangas folkloras kopa „Zīle” aicina uz kārtīgu izšūpošanos, izdziedāšanos un izlustēšanos. Pasākums notiks Kazdangā pie somu pirts avotiņa. Līdzi ņemt skaisti raibi krāsotas oliņas, ka arī svaigas, jo visi kopā cepsim penku.
Uz tikšanos saulgriežos pie avotiņa!
Sīkākas ziņas - Māra Tīmane, Kazdangas TIC, T: 29103813>>><<<

Tomē, Baldones ceļā Zarukalnu mājās pie Naktsspēlu upītes jau no sešiem rītā Lielo dienu daudzinās un sauli sveiks Tomes folkloras kopa GRAUDI

>>><<<

20. martā Lielo dienu svinēs un sauli sagaidīs Biksēres kalnā arī folkloras kopa "Libe"( vadītāja Madara grudule) un "Vērtumnieki"( Ingrīda Grtudule)

>>><<<

Bārbeles folkloras kopa "Tīrums" svētdien piedalīsies vairākos pasākumos, paspēs arī Bārbelē sagaidīt Lielo dienu. Plkst. 6:00 Daugmales senču svētkalniņā Lielās dienas saules sagaidīšanas rits (org. Biedrība Lauku pirtnieki ). Plkst. 8:00 Bārbeles centra parkā (org. "Zemgales Mantojums"), plkst. 10:00 Bārbeles pagasta "Evertos". Un vienos dienā bārbeliešu kuplinās Lielās dienas svinības Rīgā, Līvu laukumā.

Putnu dzīšana, šūpošanās, dziesmas.

>>><<<

20. martā pl. 6.00 Ziemupes jūrmalā
PAVASARA SAULGRIEŽI.
Sagaidīsim Sauli, dzīsim Putnus, pateiksim Paldies un palūgsim Spēku jaunam cēlienam.
Līdzi ņem krāsotas olas, vienu (vai divas) jēlas olas, mazu cienastu (brokastu tiesai), šautru putnu dzīšanai.
Ģēbties silti un atbilstoši laika apstākļiem!!!

>>><<<

20. martā plkst. 11.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā, Laimdotas ielā 42, notiks Lielās dienas pasākums “Lieldieniņu daudzinot”. Vairāk - http://folklorasbiedriba.lv/pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi0/lielas-dienas-daudzinasana-laimdotas-iela-rig/

>>><<<

Ceraukstes Lejeniekos 20.martā dienas vidū 11.00 Lielo dienu svinēt aicina kopa Laukam pāri - http://folklorasbiedriba.lv/pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi/folkloras-kopu-pasakumi0/lielas-dienas-svinesana-lejeniekos/

>>><<<

20. martā sanāksim atkal kopā, lai priecātos par Lielās dienas atnākšanu. Lielo dienu svētīsim, kā vienmēr, folkloras centrā "Namīns" 14.00. - tā aicina Liepājas Atštaukas.
Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
ZIEMAS MĒNESIS

Lai bagāti, kas bagāti,
Pried' ar egli, tās bagātas:
Lai tā ziema, lai vasara,
Zaļi svārki mugurā.

(2814-2, Jelgavas apr. Kalnmuiža (Tērvete))


>>><><<< 

Latvijas Mūzikas informācijas centrs ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu jau DIVPADSMITO!!! reizi organizē stendu pasaules mūzikas gadatirgū WOMEX, kas notiks no 25. līdz 29. oktobrim notiks Polijā – Katovicē. Arī šogad Latvijas folkloras kustības dalībnieki ir aicināti pārstāvēt savu organizāciju vai mūziķu apvienību (vai arī piedalīties individuāli) šajā tradicionālās un pasaules mūzikas forumā, strādājot Latvijas stendā. Pilnu gadatirgus pasākumu programmu un detalizētu informāciju varat aplūkot šeit: https://www.womex.com/

Sīkāka informācija par līdzdalību Latvijas stendā - LMIC