STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS

norisināsies 2019.gada 16.-17.februārī Ventspils novadā

Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt (4)

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt (1)

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt (1)
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt (1)

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt (1)

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS
Rīgas ģimeņu folkloras studijas GARATAKA piecgades svinībās Komentēt drukātGunta Saule

Vēl tik divas nedēļas bija pagājušas kopš Rīgas folkloras kopas GRODI 30-gades svētkiem, kuros svētku liecinieki varēja ļauties Vasarassvētku rituālu vērošanai un svinēšanai, kad savos svētkos aicināja Rīgas ģimeņu folkloras studija Garataka, kas lielā mērā no Grodiem izaugusi, arī Grodu piemēra un pieredzes skolota un iedvesmota. Arī Garataka Grodus tura par saviem Skolotājiem. Un ir mazliet kā Grodu turpinājums un atkārtojums, un tai pat laikā kas pilnīgi jauns, svaigs un pilnestīgs. Grodos ir triju ģimeņu dalībnieki, Garatakā darbojas deviņas ģimenes un viņi visi kopā ir teju trejdeviņi.

Un tad nu jaukas svētdienas jaukā, vasarīgā pēcpusdienā kādā īpaši ekselentā Rīgas vietā, K.K.fon Stricka villā, Garataka svinēja savu pirmo pieclapīti, piecu gadu dzimšanas dienu. Kopā ar labiem draugiem, domubiedriem un citiem mīļiem cilvēkiem. Vispirms viņi paši izstāstīja savu īso un dziesmoto, piecu gadu bagāto, pieredzētā, piedzīvotā un iemācītā stāstu. Kopas vadītāja Asnate Rancāne, kā daudzviet sacīts un pašai nomanīts, ir maiga, bet stingra un prasīga skolotāja, daudziem maziem un lieliem garatakiešiem atvērusi brīnumaino folkloras un Tradīcijas pasauli, kurā pati piedzimusi un uzaugusi. Un tikpat daudziem Asnate ļāvusi atklāt pašiem sevi - pašu dziedāšanas un muzicēšanas vēlmes un talantus. Līdz ar piecu gadu dzimšanas dienas svinēšanu Garataka arī atvēra savu pirmo tradicionālās mūzikas dziesmu albumu ar zīmīgu nosaukumu LAUKĀ, Latvijas Radio studijā ierakstītu - ar dažāda rakstura tradicionālām dziesmām un deju melodijām no daudziem Latvijas novadiem bagātu: no Rucavas līdz Šķilbēniem, no Baltinavas līdz Talsiem un Alsungai. Interesenti to var iegādāt pie Garatakas pašas, sazinoties viņu facebook profilā - GARATAKA

Savukārt koncerta viesu daļu likumsakarīgi atklāja GRODI - ar Jāņu noskaņas modinošo un ievirmojošo Latgales puses līgotni Juoņa dīna svāta dīna. Sveicienu vārdos izskanēja prieks, lepnums, gandarījums par Garatakas piecu gadu laikā sasniegto. Un tad jau koncertu un sveikšanu turpināja Oskars Patjanko, kas tāpat kā Grodu Andris Kapusts aizvietojis Asnati vadot kopu viņas prombūtnes brīžos, un jo īpaši spodrinājis kopas puišu ermoņikas spēles prasmes. Gandrīz par garatakieti jau kļuvušais angļu mūziķis Tobiass Ilingvorts (Tobias Illingworth) kā īstens bards izdziedāja dažādas dzīves epizodes. Lietuviešu dažādžanru mākslinieks Žilvinas Danīs (Žilvinas Danys) rādīja nelielu fragmentu no ar Garataku kopīgā projektā tapušās filmas par rudzu pļaujas rekonstrukciju, kas tika īstenota 2013.gada vasarā.

Arī ar nākamajiem viesiem, Katlakalna Rāmupi, Garataku saista sadarbība vairāku gadskārtu svētku un gada iezīmdienu atjaunināšanā - te varam minēt kopīgi iesvinētus Vasarassvētkus, Rudenājus, Andrejus, Mārtiņus. Noslēdzošie sveicēji bija atceļojuši no tālās pierobežas, skaistās un darbīgās Upītes, no Upītes - Namaterialuos kulturas montojuma centrs UPĪTE ar savaldzinošajām Ziemeļlatgales melodijām, skanīgo meiteņu košajām balsīm un ar aizrautīgajiem dančiem piedevām. Arī Upītē pati Garataka pavadījusi vairākas vasaras kopīgās Vasaras skolās un nometnēs gan apgūstot vietējo dziesmu krājumu, gan darinot mūzikas instrumentus.

Svētku svinēšana turpinājās ar gardu mielastu, saviesīgām sarunām, dančiem un dziedāšanu. Svētki jo jaukāki varēja notikt pateicoties Garatakas draugiem un atbalstītājiem - Rīgas domes IKS pārvaldes Kultūras nodaļai, Kultūras un tautas mākslas centram Ritums, kā arī Alus darbnīca Labietis un dzirkstošajām bērzu sulām no Libertu ģimenes.

Komentāri
Pašlaik nav neviena komentāra!
Mans komentārs
Vārds:
Epasts:
WWW:
Komentārs:
 
atcerēties mani
SULU LAIKS

Dziedi, dziedi, puteniņi,
Nāci, nāci, vasariņa!
Jau ziemiņa kājas āva
Uz peleka akmentiņa.