XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Starptautiskie festivāli RSS
CEĻŠ uz BALTICA 2012 drukāt

Kārtējā Starptautiskā folkloras festivāla Baltica sagatavošanas informatīvajā sapulcē, kurā sapulcējušies Latvijas folkloras kopu vadītāji, murd un virmuļo kā bišu stropā. Jo tuvāk nāk 2012.gada festivāls, jo nezināmo skaits rūk. Arvien vairojas skaidrība, kas, kur un kā notiks.

Vispirms folkloras kopu vadītāji tika iepazīstināti ar šīgada festivāla plakātu, kuŗa autore – Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļas 1.kursa studente Madara Gritāne. Un plakāta stāsts ietver gan Ganu ceļu, gan Austras koku, gan romantisku vasaras nakti – katrs un katrā citā brīdī tajā ieraudzīs un sajutīs ko citu.

 

Kā vēstīja Andris Kapusts, šīgada Balticas festivāla producents, ir ticējums - kāds laiks šodien, tāds visā Balticā un šodien, 2012.gada 5.jūnijā, dienu pēc Mēness aptumsuma, saulīte tā vien pa pilsētas vidu rotā: tas labais laiks taču ir visu šai reizē sanākušo vidzemnieku, latgaliešu, sēļu, kurzemnieku, zemgaļu un rīdzinieku no ziedošajām Latvijas pļavām kopā sanests.

Andris Kapusts atgādināja galveno, kas pirmssvētku burzmā un sasprindzinājumā varbūt kādam uz mirkli aizmirsies – šie svētki ir SVĒTKI mums pašiem. Mēs tos rīkojam, radām, svētām sev. Mēs sanākam kopā, lai priecātos, baudītu, piedzīvotu pašu kopā radītus svētkus.

Tālākā sapulces gaitā Balticas atsevišķo koncertu rīkotāji iepazīstināja ar savām koncertu, norišu, sadziedāšanos, sadancošanu, satikšanos iecerēm. Un kā pirmā Ingrīda Grudule, Festivāla noslēguma dienas, MADONAS DIENAS saimniece un folkloras kopas „Vērtumnieki” vadītāja. Madonā 9.jūlijā gan dalībniekus, gan skatītājus un klausītājus sagaida folkloras kopu priekšnesumi pilsētas parkos, laukumos  un muzejos. Madonas kultūras namā notiks Ārzemju kopu koncerts. Festivālsizskanēs krāšņā Noslēguma koncertā Madonas estrādē – gan ar atsevišķu kopu uzstāšanos, gan kopīgi dziedamām dziesmām.

Lai arī šīsreizes stāstījums sākās ar informāciju par festivāla pēdējo dienu, tomēr tā sākums un pirmā diena ir ceturtdiena 5.jūlijs ar konferenci Berga bazāra Birojnīcā Folkloras loma ekonomikas izaugsmē un Baltijas vakaru kā velti festivāla 25-gadei Lielajā Ģildē, un ar Festivāla klubu dalībniekiem Mazajā ģildē.

Piektdiena, 6.jūlijs ir festivāla ATKLĀŠANAS DIENA un tā izceļas ar koncertiem uz dažādām skatuvēm Festivāla sētā Vērmanes parkā, kur visas festivāla dienas norisināsies arī gadatirgus un amatnieku meistardarbnīcas, ar Dižkoncertu un filmu seansiem kinoteātrī Splendid palace. Liānas Oses aprūpē ir Labie darbi – folkloras kopu koncerti Rīgas pansionātos, bērnudārzos, dienas centros. Folkloras kopas būs sastopamas arī Rīgas priekšpilsētās – lai festivāla garu ienestu arī Imantā, Bolderājā, Ķengaragā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā, Vecmīlgrāvī, Šmerlī, Ķīpsalā un varbūt arī tālab, lai no centra tālāk mītošos atvilinātu uz Festivāla sētu. Berga bazāra Birojnīcā Māras Mellēnas un Gunta Pakalna kūrēts darbosies Stāstnieku klubs. Kā jau iepriekš Balticas festivālos bijis, folkloras kopas dziesmas un tradīcijas garu daudzinās arī Rīgas Puķu ballē Botāniskajā dārzā.

Kā īpašais šai dienā izceļams Teicēju koncerts J.Mediņa 1.Mūzikas vidusskolā, kur vienotā sadziedāšanās un vēstījumā sanāks teicējas un tradīciju nesēji un viņu audzēkņi, mācekļi, sekotāji, skolnieki, pētnieki. Jā, patiesi, no teicējiem ir daudz kas sācies tais jomās un darbos, ko tagad veic folkloras kopas. Gan šis, gan arī cits koncerts – arī J.Mediņa 1.Mūzikas vidusskolā - 7.jūlijā Ceļš pie saknēm, kas veltīts tradīcijas izpētei un lauka pētījumiem, ir Ivetas Tāles sarūpēti un režisēti pasākumi tradīcijas dzīļu izpētes un izzināšnas jomā.

Atklāšanas dienas vainagojums – Festivāla Lāpu gājiens no Vērmanes dārza uz AB dambi, kur notiks Uguns zīmju rituāls. Pirmo reizi Balticas vēsturē Latvijā gājiens notiks vakarā – ceram, par iepriecinājumu tiklab gājiena skatītajiem, dalībniekiem, kā tālākiem un tuvakiem Rīgas viesiem.

Arī sestdienā, RĪGAS DIENĀ, Balticas notikumu virpulis visvairāk virmos Festivāla sētā Vērmanītī – atkal ar koncertiem, ar tirdziņu, meistardarbnīcām. Stāstnieku pietura būs novietojusies turpat līdzās esošajā Latviešu biedrības namā, kur visas festivāla dienas darbosies arī festivāla birojs, un turpat norisināsies arī pirmoreiz Balticā – Dandaru kopas vadītāja Ilmāra Pumpura režisēts Folkloras deju koncerts. Arī sestdien notiks koncerti Botāniskajā dārzā Puķu ballē, šai reizē tie iecerēti kā vakara koncerti, bet vakarā Latviešu biedrības namā vīru koncerts Deviņvīruspēks un gluži vēlu Brīvdabas muzejā, pusceļā starp visam stihijām – gaisu, zemi, uguni, un ūdeni, un tam visam iesaistoties, meitu un sievu koncerts Mēnesnīcā.

Svētdien Rīgā Festivāla sētā varēs izvērsties bērni, - še būs atvērta Pasaku istaba bērniem – kas tajā notiks, par to zin Māra Mellēna un še sadziedās gan Tarkšķi un Ceiruleits, gan Mazie suitiņi, gan citas bērnu kopas. Vēl bez tam šī Festivāla sētā ir arī Latvijas mazākumtautību sarīkojumu diena.

Bet citādi tā ir NOVADU DIENA – kopas kā saules stari izmirdzēs visdažādākajos Vidzemes novados, - no rīta un pa dienu Ikšķilē, Turaidā un Ķekavā, dienas otrajā pusē un vakarā Koknesē,  Barkavā, Cesvainē, Ērgļos un Ļaudonā. Daži jau vakarā nonāks Madonā, citi tur ieradīsies pirmdienas rītā. Jā, un pirmdien, lai cik savādi tas arī izklausītos, būs festivāla noslēguma diena Madonā. Arī Madonā būs Balticas kino zāle Madonas kinoteātrī, būs izstādes Daba krāso atklāšana Madonas muzejā, un būs folkloras kopas pilna pilsēta.

Balticas CEĻŠ pēc mēneša mūs visus savedīs kopā – tik daudzveidīgus un dažādus, kā mūu mīļās Latvijas meži, lauki, pļavas, upes jūras un ezeri, tikpat dažādi, kā mūsu ikdienas ceļi vienam pie otra.

Starptautiskie festivāli RSS
XIX Starptautiskais Masku tradīciju festivāls
Vieta: Masku Tradīciju festivāls

XIX Starptautiskais Masku tradīciju festivāls norisināsies 2018.gadā laikā no 10.-11.februārim Ziemeļlatgalē, Kārsavas novadā.
 

Festivāla laikā notiek masku tēlu izstādes, maskošanās tradīcijām veltīta starptautiska konference, dažādas maskoto grupu izrādes iekštelpās un ārā, masku gājiens, danču vakars, individuālo masku skate un citas aktivitātes.
 

Festivāla ieskaņā piektdienas vakarā, 9.februārī, plānots masku grupu koncerts Rīgā, kurā piedalīsies labākās Latvijas un festivāla ārvalstu masku grupas. Galvenās norises notiks sestdien, 10.februārī, Kārsavas Kultūras namā, pilsētas centrā, kā arī pagastu lauku sētās. Festivāla noslēgumā, svētdien, 11.februārī, ikviens būs aicināts uz kopīgu Meteņa, Pavasara atgriešanās gaidīšanas, svinēšanu. Masku gājienā līdztekus festivāla dalībnieku masku grupām tiks aicināti piedalīties arī Kārsavas vietējie iedzīvotāji.
 

Festivāls notiek kopš 1999.gada un tajā ik gadu piedalās aptuveni 20 masku grupas no dažādām Latvijas pilsētām un novadiem, viesi no kaimiņzemēm, - Lietuvas un Igaunijas, kā arī no tuvākām un tālākām ārvalstīm. Konferencē piedalās masku tradīciju speciālisti no Latvijas, Lietuvas un citām valstīm. 

XVIII Starptautiskais masku tradīciju festivāls
Vieta: Masku Tradīciju festivāls

XVIII Starptautiskais masku tradīciju festivāls notiks Rīgā no 2017.gada 24. līdz 26.februārim. Tas solās būt ļoti interesants, pulcējot ļaudis no tuvākām un tālākām, un pavisam tālām vietām.

Pieteikuma veidlapa saņemama šeit vai rakstot - . Pieteikums dalībai jāiesūta līdz 19.decembrim.

Provizoriskā festivāla programma:

 

XVII Starptautiskais masku tradīciju festivāls Madonā
Vieta: Masku Tradīciju festivāls, Madona, Madonas novads

XVII Starptautiskais Masku tradīciju festivāls šogad norisināsies Madonas novadā no 19. līdz 21.februārim. Festivāla programmā ir paredzēta masku tēlu izstāde, konference, dažādas izrādes iekštelpās un ārā, masku skate, masku gājiens, danču vakars, individuālo masku skate un citas aktivitātes. Galvenās norises notiks Madonas Kultūras namā, pilsētas centrā, kā arī novada pagastu lauku sētās. Festivāla noslēgumā Madonas Priežu kalnā ikviens būs aicināts uz kopīgu Meteņa svinēšanu. Savukārt masku gājienā līdztekus masku grupām tiks aicināti piedalīties arī Madonas iedzīvotāji.

Starptautiskais Masku tradīciiju festivāls-2016
Vieta: Masku Tradīciju festivāls

XVII Starptautiskais Masku tradīciju festivāls notiks 2016.gadā laikā no 19.-21.februārim Madonā. To rīko Latvijas folkloras biedrība sadarbībā ar Madonas novada pašvaldību un Latvijas Nacionālo kultūras centru.

Folkloras festivāla „Baltica 2015” zīmē - Dainu kalnam 30
Vieta: Baltica , Turaida

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” ietvaros 17. jūlijā plkst. 18.00 Turaidas muzejrezervātā notiks lielkoncerts „Mantojums. Dainu kalnam – 30”, kurā tiks daudzinātas vispārcilvēciskās vērtības, kuru iedzīvināšanu un godāšanu gadu desmitiem ir akcentējusi Turaidas muzejrezervāta direktore Anna Jurkāne un tēlnieks Indulis Ranka iemūžinājis tās akmens skulptūrās. Koncertā piedalīsies 43 Latvijas folkloras kopas no Latgales, Sēlijas, Vidzemes, Kurzemes, Zemgales un Rīgas, ārzemju latviešu grupas: Tallinas „Rēvele” un „Dūdalnieki” no Ziemeļanglijas, kā arī viesi no Igaunijas, Lietuvas, Gruzijas un Portugāles.

Starptautiskais masku tradīciju festivāls
Vieta: Masku Tradīciju festivāls, Latvija
Tuvojas 2015.gada Starptautiskais Masku tradīciju festivāls VECUMNIEKOS
Vieta: Masku Tradīciju festivāls, Vecumnieku novads


Maskošanās tradīcijas, Andris Kapusts un Aīda Rancāne
Ceļā uz Starptautisko Folkloras festivālu BALTICA-2015
Vieta: Baltica

Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” Rīgas pasākumu koncepciju un programmu konkurss.

Latvijas Folkloras biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentu organizē Starptautiskā folkloras festivāla „Baltica 2015” Rīgas pasākumu koncepciju un programmu konkursu. Konkursa mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību Festivāla sagatavošanā, un noteikt veiksmīgākos ideju pieteikumus, koncepcijas un programmas dažādiem pasākumiem Rīgā. Konkursā var piedalīties ikviena juridiska vai fiziska persona, kā arī fizisku personu grupa ar zināšanām tradicionālajā kultūrā un pieredzi tradicionālās kultūras sarīkojumu veidošanā.

Trīs Baltijas māsas gaida Laimes putnus
Vieta: Baltica , Lietuva

No 30.jūnija līdz 6.jūlijam vairākās Lietuvas pilsētās norisināsies gadskārtējais Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA-2014. Latviju tajā pārstāvēs sēļu folkloras kopa no Dignājas DIGNOJĪŠI aizrautīgās Aīdas Bikaunieces vadībā.

-----------

Paviesojies Latvijā un Igaunijā, pēc trīs gadu pārtraukuma Lietuvā atgriežas starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”, kas atnākdams līdz ar pasaules kultūras mantojuma, tautastērpu, cilvēku spēju un rakstura atšķirību dažādību ienes mūsu dzīvē vairāk krāsu, prieku un līksmu kņadu.

Izskanējušas BALTICA-2015 folkloras kopu skates
Vieta: Baltica

Ik trešo gadu Latvijā notiek dižākie folkloras svētki - Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA. Vienīgais tāda līmeņa starptautisks festivāls, kuŗam mainās uzņēmējvalstis - to katru gadu uzņem kāda no Baltijas valstīm. Pagājšgad festivāls BALTICA notika Igaunijā, šogad festivāla uzņēmēji ir lietuvieši, nākošgad, 2015.gadā - Batica atkal pieskandēs Latvijas zemi, visvairāk Latgali.

SVEČU MĒNESIS

Iesaliņa malējiņa
Bitit' nesa saujiņâ;
Alutiņa brūverits
Lāci veda namiņâ.
Liec, lāciti, savu spēku,
Bitit, savu saldumiņu!


/Dainu skapis, 19627-0, Cēsu Biksērē/