XXI

STARPTAUTISKAIS MASKU TRADĪCIJU FESTIVĀLS


norisināsies 2020.gada 15.-16.februārī

Līvānu novadā


Starptautiskais masku tradīciju festivāls fb
 

Starptautiskais folkloras festivāls BALTICA
 


CIOFF Latvijas Nacionālā sekcija

Gaviles
Aicina iegavilēt VII Latvijas postfolkloras festivālu “Gaviles”! Komentēt

Pirms postfolkloras festivāla “Gaviles” galvenā koncerta, visiem interesentiem būs iespēja apmeklēt bezmaksas iegavilēšanas koncertus.

Improvizācijas meistarklase ar Danu Indāni, kā arī koncerts ar grupām "Balssbalss" un "Jāņoga" - 23. martā “Kalnciema kvartālā”; koncerts ar grupām “Teikas muzikanti“ un “Skandi“ - 28.martā, Alus darbnīcā “Labietis”. 

25. oktobris
Gunta Saule
, 25.10.2018
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Lielās dienas sagaidīšanu Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz pavasarīgu Lielās dienas sagaidīšanu 18. martā no 12.00 līdz 16.00. 

18. marts, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!” Komentēt (1)

Šo svētdien, 18. martā, no plkst. 11.00 līdz 13.00 Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” filiāles pagalmā Ieriķu ielā 43A notiks Lielās dienas sagaidīšanas svētki “Spīdi nu, saulīte!”. Ieeja pasākumā bez maksas.
 

18. marts, 11:00
Rīga, Ritums (filiāle Ieriķu ielā 43)
Gunta Saule
, 18.03.2018
lasīt vairāk
Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums Komentēt

Pirmais Latvijas postfolkloras festivāla Gaviles iegavilēšanas pasākums – 16.martā plkst. 19.00, kafejnīcā Spiikiizi!

Sarunas par postfolkloru ar etnomūziķi Ēriku Zepu. Uzstāsies postfolkloras grupa Daba San!

16. marts, 19:00
Kafejnīca Spiikiizi
Gunta Saule
, 16.03.2018
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ METEŅA SVINĪBĀM Komentēt
Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz jestrām Meteņa svinībām 11. februārī no 12:00 līdz 16:00. Metenis ir ne tikai pavasara vēstnesis un jauna gada sākums, bet arī gada līksmākie svētki un lielākais ķekatu laiks. Arī Brīvdabas muzejā šajā dienā neiztikt bez maskošanās, dančiem un rotaļām, radošām darbnīcām un gardā Meteņa cienasta.
11. februāris, 12:00
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 11.02.2018
lasīt vairāk
Postfolkloras festivāls GAVILES izsludina pieteikšanos grupām! Komentēt
Ja esat mūziķi, kas izpilda tradicionālo mūziku mūsdienīgā veidā, tad aicinām jūs pieteikties dalībai festivālā "Gaviles"!
Jau VII gadu Spīķeru koncertzālē 6.aprīlī norisināsies postfolkloras festivāls "Gaviles" ar šī gada tēmu - "Pa Saulei" .
16. janvāris, 23:32
Spīķeru koncertzāle
Gunta Saule
, 16.01.2018
lasīt vairāk
Grupa DABA SAN aicina uz muzikālu Ziemassvētku stāstu PUZURPASAKA Komentēt

Postfolkloras grupa "Daba San" aicina uz "Puzurpasaku" -  muzikālu un latvisku Ziemassvētku stāstu ģimenēm. Koncerts notiks otrdien, 19. decembrī, plkst. 19:00 Rīgas Tehniskās universitātes Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1).

 

19. decembris, 19:00
RTU Mazā zāle
Gunta Saule
, 19.12.2017
lasīt vairāk
BRĪVDABAS MUZEJS IELŪDZ UZ ZIEMAS SAULGRIEŽU SVINĪBĀM UN BLUĶA VAKARU Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz līksmām Ziemas saulgriežu svinībām un Bluķa vakaru 17. decembrī no 13:00 līdz 17:00. Svinību viesiem būs iespēja izzināt sezonālas tradīcijas, piedalīties bluķa vilkšanā un radošajās darbnīcās, dziedāt, dejot un iet rotaļās kopā ar folkloras kopām, kā arī nobaudīt karstu tēju un Ziemassvētku garšas pie ziemīga ugunskura.

17. decembris
Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs
Gunta Saule
, 17.12.2017
lasīt vairāk
Brīvdabas muzejs aicina uz Mārtiņa dienas svinībām Komentēt

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs ielūdz uz Mārtiņa dienas svinībām 12. novembrī no 12:00 līdz 16:00. Lielajiem un mazajiem svētku viesiem būs iespēja piedalīties maskoto gājienā, ļauties jestriem dančiem kopā ar folkloras kopām, gatavoties ziemai ar sezonālām darbnīcām, apskatīt košo gaiļu izstādi, izmēģināt veiksmi umurkumurā un, protams, nobaudīt Mārtiņdienas gardumus.

12. novembris, 12:00
Gunta Saule
, 12.11.2017
lasīt vairāk
Tradicionālās dziedāšanas Atklātā meistarklase Komentēt

Sestdien un svētdien Viļakas novada Upītē notiks tradicionālās dziedāšanas meistarklases, kuras vadīs etnomuzikoloģe Zane Šmite. Svētdien, 22. oktobrī, 14.00 uz atklāto meistarklasi aicināts ikviens interesents.

22. oktobris, 14:00
Upīte
Gunta Saule
, 22.10.2017
lasīt vairāk
Aktuāli RSS

Dievam. Dabai. Atelpai - 2019. Atvēršana Komentēt

Jaukā un sirsnīgā atmosfērā draugu un domubiedru lokā, jaukajā telpā NicePlace pirmdien, 2019.gada 14.janvārī tika atvērts 2019.gada kalendārs Dievam, Dabai, Atelpai. Kalendāra iznākšanu atbalstījusi Viesu māja Laimavoti, dzīvā ūdens izplatītāji Amrita. Tas tapis Latvijas Folkloras biedrības sadarbībā ar Autentiskās mūzikas un mākslas biedrību.

Kaledāra autore Aīda Rancāne, vizuālā tēla veidotāja AURĒLIJA Rancāne producents Andris Kapusts.

Atklāšanas vakarā Rīgas kopas Grodi dziedātas un koklētas skanēja Saules, Mēness, Ganu un Krustabu dziesmas

Aīda Rancāne dalījās pieredzē un gūtajās atziņās kalendāru veidojot. Dziesmas un stāstījums rosināja sarunai un iedvesmoja jaunām atskārsmēm un Dainās ierakstīto simbolisko tēlu radītām atzinām.

Kalendārs nu sācis savu ceļu pie lasītājiem, lietotājiem. Tas ir galda kalendārs un ir ne tikai skaists, bet arī noderīgs. Atbalsts un palīgs paša un apkārtējās dabas ieraudzīšanā un paša saskaņošanā ar apkārtējo vidi un noskaņojumiem. Tas ir īstens dabas kalendārs.


Tas iegādājams sazinoties e-pastā -

Jaunumui Radošajā mājā Koknesē Komentēt

10. Starptautiskā zinātniski praktiskā konference Biznesa kompetences, 12.12.2018. 1. sekcija: Speciālista biznesa kompetences dejas jomā Komentēt

2018.gada 12.decembrī Latvijas Folkloras biedrības pārstāvji un tradicionālās dejas praktiķi Gunta Saule, Ilmārs Pumpurs, Valdis Putniņš, Jevgenijs Mickevičs, Inga Holsta un citi piedalījās 10. Starptautiskās zinātniski praktiskās konferences "Biznesa kompetences 1. sekcijas Speciālista biznesa kompetences dejas jomSā" darbā. Konferences rīkoja zinātniskā institūcija Biznesa kompetences centrs sadarbībā ar Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu un nozaru profesionālajām organizācijām. Šeit publicējam konferences konkrētās sekcijas darba rīkotāju un sekcijas vadītāju, dejas speciālistu un praktiķu Ritas Spalvas un Ernesta  Spīča kopsavilkuma tekstu.

---

Konferences sekcija notika ņemot vērā pēdējo gadu aktualitātes latviešu dejas nozarē – tautas un skatuviskajā dejā. Konferences laiks sakrīt ar tādiem notikumiem kā tautas dejas tradīcijas atjaunošanas 40 gadi, dejas lieluzvedumu veiksmes Latvijas simtgades svētkos, mediju interese par speciālistu vērtējumiem tautas un skatuviskās dejas laukā, kā arī ar danču popularitātes palielināšanos latviešu kopienās Eiropā. Konferences dalībnieku ziņojumi un diskusijas skāra visai latviešu dejas nozarei būtiskas lietas, kuras var sagrupēt, lai iezīmētu diskutējamās un pētāmās problēmas:


Aicinājums visiem ziņģētājiem un stāstniekiem Komentēt

2019.gads ir tik nupat kā sācies, bet jau tagad ir skaidrs, ka par ikgadēju kļuvušais ziņģētāju un stāstnieku saiets KOKNESES ZIŅĢE Kokneses kultūras namā aprīlī, notiks arī šogad. Atkal (vai arī - pirmoreiz) ciemos uz Koknesi, uz Kokneses Ziņģi 2019 6.aprīlī plkst.15.00 ir aicināts ikviens stāstnieks un ziņģētājs.
 

Aicinājums pieteikties laikus un jo ātrāk, jo labāk un drošāk ir gluži nopietni domāts, jo lūk, šai gadā pieteikšanās jau noslēgusies.  Visas dalībnieku rindas piepildījās nepilnās trijās dienās. Tad jau tiksimies ar citiem atkal 2020.gadā, uz ko tagad pieteikšanās ir jau atklāta.


Ai, bagāti Ziemassvētki... Komentēt

 

Tuvojas skaistais ziemas vidus laiks. Ar krāšņām un spožām izdarībām, ar raibu-raibiem maskoto tēliem, ar greznām dziesmām, ar trakulīgām rotaļām un dančiem, ar skaļiem un pārlieciošiem Bluķu vilcēju, vēlēju un ripinātāju pulkiem... Ar rimtiem un apcerīgiem vakariem reizumis, ar zaigžņu pulkiem un miglāju laukiem debesu jumolā.. It visur Latvijā, un daudzviet pasaulē Ziemassvētkus svēta kā Saules atgriešanās svētkus, kā jaunā Saules gada sākumu.


Saule savu meitu deva
Par jūriņu tautiņās;
Pat' ievēla zelta pūru
Sudrabiņa laiviņā.
/33946-1, Rīgas apr. Lielvārde/

Bluķī daži sadedzina ļauno dienu, neveiksmes un neizdošanos. Lielākā daļa piesauc Sauli un daudzina to, ka nu Viņa atkal debesu kalnā kāps augšup un dos mums arvien vairāk gaismas un siltuma. Mēs rībinām, dimdinām, sadziedam lai Saule atdzimšanas tuvošanos priekpilni sagaidītu un lai paši sevi tumsas brīžos priecētu un stiprinātu...

 


Svētku noskaņā notikušas rudens – ziemas gadskārtu radošās darbnīcas „Kalna Vaizuļos”. Komentēt

2018.gada 14. un 15. decembrī Siguldas novada, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notika Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas organizētās radošās darbnīcas, kurās apmeklētājiem bija iespēja izdzīvot lauku vidē Ziemassvētku noskaņas un atcerēties arī rudens tradīcijas. Sarīkojumos varēja izzināt senās gudrības, iesaistīties gadskārtu svinēšanas rituālos, spēlēs un rotaļās, nobaudīt tradicionālos ēdienus, kā arī Ziemassvētku noskaņā dabā iepazīt Latvijas skujkokus: īvi, kadiķi, priedi un egli.


Latvisko rituālu vadītāju skola Komentēt

Esam sākuši komplektēt jaunu grupu TREJDEVIŅI latvisko rituālu vadītāju skolai. Nodarbību programma, dienas kārtība, noteikumi un pieteikuma forma atrodama TREJDEVIŅI mājas lapā www.saietstrejdevini.lv

Katrs latvietis ir mazliet burvis, mazliet priesteris un mazliet dziednieks. Un katrā latviešu mājā būtu vajadzīgs kāds, kurš māk un spēj organizēt gan gadskārtu, gan mūža godu, gan citus dzīves sakārtošanas un uzlabošanas rituālus. Nāc pulkā, kopā kļūsim gan gudrāki, gan varošāki!

Sūti savu pieteikumu TREJDEVIŅI mājas lapā

www.saietstrejdevini.lv vai uz e-pastu: .

Lībiešu kultūras pēcpusdiena „… mēs jau arī tepat vien būsim…“ Komentēt

Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija aicina uz rudens – ziemas gadskārtu radošajām darbnīcām Komentēt
14. decembrī no plkst. 11.00 līdz plkst.14.00
15. decembrī no plkst. 11.00 līdz plkst.14.00
no plkst. 15.00 līdz plkst. 18.30

Siguldas novada, Mores pagasta „Kalna Vaizuļos” notiks Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas organizētās radošās darbnīcas, kurās apmeklētājiem būs iespēja izdzīvot lauku vidē sagatavošanos rudens – ziemas gadskārtām un to svinēšanu.  

30 GADU DIŽKONCERTS Komentēt (2)
ZIEMAS MĒNESIS

Kas to teica, tas meloja,
Ka Mēnesis bez kumeļa:
Rīta zvaigzne, vakar' zvaigzne,
Tie Mēneša kumeliņi.


/Dainu skapis, 33898-1/